15
مه

انواع سقف کشسان_ نوسادکور

  • صنعت دکوراسیون داخلی نیز همانند دیگر صنایع جهان در حال حرکت رو به جلو و مدرن تر شدن است. امروزه در دکوراسیون داخلی سقف منزل جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. مدرن ترین سقف ها انواع سقف کاذب هستند که زیباترین آن ها سقف کششی (سقف کشسان) و سقف لابل می باشند. این سقف ها به افراد امکان به واقعیت رساندن آنچه در ذهن خلاق شکل می گیرد و محدود نشدن به یک طرح و گونه رایج را می دهند. شما برای انتخاب طرح سقف کشسان  هیچ محدودیتی ندارید. افراد امکان انتخاب سقف کشسان مورد نظر خود را با طیف وسیعی از رنگ و طرح گرفته تا شکل و ابعاد مختلف را دارند. این تکنولوژی دارای مزایای فوق العاده ای نیز می باشد که از جمله آن ها می توان از مقاومت سقف کششی لابل در برابر آتش سوزی، قابلیت جابجایی، مقاومت در برابر وزن بالا و ده ها ویژگی دیگر نام برد.

  • تا اینجا به بررسی مفهوم سقف کشسان و مواد تشکیل دهنده سقف های کشسان پرداخته ایم. همچنین یکی از جذاب ترین انواع سقف کشسان از جمله سقف کشسان چند سطحی را به صورت مخصتر توضیح دادیم و همچنین عناصری که زیبایی سقف کشسان شما را چند برابر می کند مانند نورپردازی سقف کشسان و دیوار کشسان را بررسی کردیم.

در این پست به بررسی انواع سقف های کشسان می پردازیم ، با ما همراه باشید.
 
(انواع سقف کشسان)

  • سقف کشسان در انواع جنس و افکت پارچه های متفاوت عرضه می شود ، از جمله انواع رایج این پارچه ها می توان به لاکر (براق یا آینه ای) ، مات ، ساتن ، برلیانت ، پرلاموتر ، ترنسپرنت (شفاف) اشاره کرد.
  • محدوده رنگ ها و بافت ها به سادگی خیره کننده هستند:چرم جیر ، ساتن ، ساتن مات و غیره. شایع ترین  نوع بافت مات ، شیشه ای و ساتن هستند.

 
لاکر(آینه ای یا براق)

  • این نوع سقف کشسان ، یکی از زیباترین جلوه های بصری را به بینندگان هدیه می دهد ، به طوری که افکت پارچه این سقف کشسان حالت آینه مانند دارد و کمی براق است و این امکان را دارد که طراحی داخلی و دکوراسیون خود را در سقف کشسان منزل خود انعکاس دهید.

مات 

  • سقف کشسان مات براق نیست و درخشندگی ندارد و همانطور که از نامش معلوم است ، افکت مات گونه بر روی آن پیاده سازی شده است ، این نوع سقف کشسان در طراحی ها و دکوراسیون هایی استفاده می شود که سبک مینیمالیستی و ساده دارند و بیشتر برای منطبق کردن دکوراسیون با فضای منزل به کار می رود.

 
ساتن

  • این نوع سقف کشسان را می توان تلفیقی از سقف کشسان مات و سقف کشسان لاکر دانست ، زیرا هر دو خاصیت مات بودن سقف کشسان مات و براق بودن سقف کشسان لاکر را در خود جای داده است و یک درخشندگی صدفی را به فضای منزل اعطا می کند ، این نوع سقف کشسان مناسب هر گونه دکوراسیون و طراحی داخلی می باشد.

 
برلیانت

  • سقف کشسان برلیانت جزو یکی از سقف های کاذب جدید و لاکچری به حساب می آید ، این نوع سقف کشسان درخشش متالیک مانندی دارد و رنگ های طلایی ، نقره ای و برنزی را با زیبایی خاصی جلوه می دهند. سقف کشسان برلیانت اغلب در دکوراسیون و طراحی داخلی با سبک مدرن استفاده می شود و مناسب مکان هایی مانند سرویس بهداشتی ، حمام و سالن های غذاخوری لوکس می باشد.

 
پرلاموتر 

  • سقف کشسان پرلاموتر درخششی صدفی و مروارید گونه دارد ، این افکت به همراه نورپردازی باعث ایجاد درخششی زیبا و چشمگیر می شود و اکثرا در محیط هایی که دارای  طراحی داخلی و دکوراسیون خاص و متفاوت هستند استفاده می شوند.

 
ترنسپرنت (شفاف) 

  • سقف کشسان ترنسپرنت یا شفاف ، استعداد خاصی برای پخش کردن نورهای طبیعی و مصنوعی دارد ، این قابلیت سقف کشسان شفاف را یکی از مناسب ترین سقف ها به جهت نورپردازی تبدیل کرده است ، سقف کشسان شفاف اغلب در رستوران ها ، کافی شاپ ها ، آمفی تئاترها و سالن های انتظار استفاده می شوند.