26
مه

تفاوت آسمان مجازی و سقف کشسان_ نوسادکور

  • آسمان مجازی نوعی سقف کاذب از جنس طلق و یا پلکسی بوده که بصورت تایل های 30*30 یا 60*60 و در انواع طرح های چاپی (آسمان، طبیعت و…) در بازار مصالح ساختمانی دکوراتیو در دسترس می باشد. این سقف ها سال ها انتخاب مردم به عنوان سقف سرویس بهداشتی، حمام و … بوده است.
  • تکنولوژی سقف کشسان به عنوان سقف کاذب روز دنیا به رفع معایب آسمان مجازی پرداخته است. سقف کشسان  به دلیل ضخامت بسیار کم (حدود 0.2 میلی متر) ،بسیار سبک تر از آسمان مجازی میباشد. همچنین به دلیل قابلیت انعطاف پذیری،سقف کششی قابلیت اجرا در فرم ها و شکل های هندسی مختلفی دارد.  همچنین این ویژگی باعث می شود تا درصورت نشت لوله های تاسیساتی پشت سقف کاذب یا طبقه بالا آب در پشت سقف کشسان جمع شده و پس از تخلیه آن بدون ایجاد هر گونه آسیب،  سقف به حالت اولیه خود بازگردد.

  • تفاوت حائز اهمیت دیگر آسمان مجازی و سقف کشسان یک پارچه بودن آن می باشد. از این رو می توانید تصویر واقعی تری از آسمان، طبیعت و هر طرح دیگری در فضای منزل، محل کار، فروشگاه و … خود داشته باشید. سقف کششی علاوه بر مدل چاپی در انواع براق، مات و نیمه شفاف در رنگ بندی ها و بافت های متفاوتی موجود است که برای شما امکان انتخاب بیشتری نسب به سقف آسمان مجازی فراهم می کند.
  • سقف کشسان به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و بخار آب و همچنین به دلیل عدم وجود درز و عبور بخار آب به پشت خود، سقف کاذب مناسبی جهت اجرا در فضاهای مرطوب نظیر سرویس بهداشتی، حمام، استخر، آشپزخانه و …. می باشد. این سقف از استانداردهای حریق و … اروپایی برخوردار است که قبلا به تفصیل به آن پرداختیم.
  • سقف کششی علاوه بر نورپردازی از پشت کار (مشابه آسمان مجازی) قابلیت ترکیب با انواع نورپردازی از روی کار را نیز دارد. از این رو طیف متنوع و گسترده ای از نورپردازی را برای کاربران خود فراهم می نماید.
بیشتر بخوانید  سقف کشسان در دکوراسیون داخلی