22
مه

دلایل استفاده از سقف کششی در مدارس_نوسادکور

 

 • ساختمان مدرسه از جمله ساختمان هایی است که در آن اهمیت ایمنی بسیار بالا است. مصالحی که در ساختمان مدارس از آن استفاده می شود باید دارای استاندارد های بخصوصی بوده و نکات ایمنی در طراحی و ساخت مدرسه رعایت شود که در برابر حوادث طبیعی به خصوص زلزله و آتش سوزی و سیل مقاومت لازم را از خود نشان بدهند
 • استفاده نکردن از مصالح ایمن از جمله اصلی ترین دلایل اتفاقات ناگوار در مدارس است. سقف کششی  با مزایای فراوانش ایمنی محیط تحصیل را چندین برابر می کند.

این مزایا عبارتند از :

 • ظاهر زیبا
 • ضد رطوبت
 • ضد اشتعال
 • قابل جابجایی
 • قابل شستشو
 • آنتی باکتریال
 • تحمل وزن بالا
 • استفاده به عنوان ابزار کمک آموزشی
 • ایجاد حس پویایی


“زیبایی”:

 • سقف  با داشتن تنوع فراوان طرح و رنگ، برای اجرا در مدارسی که به زیبایی اهمیت می دهند بسیار مناسب است.

 
“تحمل وزن بالا”:

 • سقف کششی  تحمل وزن تا 150 کیلوگرم در هر متر مربع را دارد. در صورت وقوع زلزله و یا ریزش آوار، سقف کششی لابل، مانع ریزش مصالح می شود.

 
“ضد اشتعال”:
سقف کششی  کاملا ضدحریق است. به این معنی که بر خلاف مصالح دیگر در دکوراسیون داخلی شعله ور نمی شود و چکه نمی کند.
 

اهمیت ” زیبایی ” سقف کششی  در ساختمان مدارس

 • ظاهر، اولین عامل تاثیر گذار بر مخاطب است. امروزه به دلیل اهمیت بالای رنگ و نقش در شادی روحیه، پویایی ذهن کودکان و نوجوانان و تاثیر آن در یادگیری، زیبایی دکوراسیون داخلی و نما در مدارس از اهمیت روز افزونی برخوردار است. مسئولان و مدیران می کوشند تفاوت چشمگیر مدارس آن ها نسبت به سایر مدارس در نگاه اول آشکار باشد. به دلیل تنوع فراوان طرح و رنگ  پارچه کششی، تقاضا برای اجرای سقف کششی  در مدارس از همیشه بیشتر است.
بیشتر بخوانید  جدید ترین تکنولوژی سقف کشسان

“تحمل وزن بالا” سقف کششی  در مدارس

آثار مخرب زلزله به دو عامل بستگی دارد یکی شدت وقوع زلزله و دیگری آسیب پذیری ساختمان است. همانطور که می دانید شدت زلزله را بشر نمی تواند کنترل کند، ولی عامل دوم که نحوه ساختمان سازی و مقاومت مصالح است، در اختیار بشر است. برای مثال خسارات ناگوار جانی و مالی وارده به ساختمان مدارس را می توان از طریق رعایت برخی استانداردهای ساختمانی در مصالح و اسکلت ساختمان مدرسه، معماری فضاهای مدرسه و استفاده از مصالح ایمن پیشگیری کرد. از مهم ترین مواردی که موجب خسارت به ساختمان مدارس می شود می توان از نصبسقف کاذب فاقد مهار مناسب، نازک کاری نامناسب نظیر گچ در درزهای انقطاع  است.
سقف کششی  در برابر ضربات ناگهانی مقاوم بوده و قابلیت تحمل وزن تا 150 کیلوگرم در هر متر مربع پارچه کششی را دارد. بدین شکل که در صورت وقوع زلزله و یا آوار، سقف کششی  به راحتی می تواند مانع ریزش مصالح ساختمانی بر روی دانش آموزان شود. سقف کشسان سقفی بسیار سبک وزن است (حدود 180 گرم) که وزن کلی ساختمان را به شدت کاهش می دهد که همین مزیت موجب می شود آسیب مالی و جانی به حداقل برسد.

سقف کششی “ضد اشتعال” در ساختمان مدارس

اماکنی تجمعی مانند مدارس و مهدهای کودک از پتانسیل بالایی برای حادثه ساز شدن برخوردار هستند. هرچه دانش آموزان مدرسه بیشتر و یا سن آن ها کمتر باشد ریسک خطر و احتمال صدمات جانی بیشتر است. کودکان و اطفال نمی توانند به تنهایی از عهده برقراری ایمنی برای خود برآیند و این وظیفه مسئولان و مدیران مجموعه است که با تصمیم گیری های درست و اندیشیدن تدابیر خاص، مکانی عاری از خطر و کاملا ایمن برای آنان فراهم کنند.
ایمنی در مدارس موارد مختلفی دارد، یکی از این موارد رعایت ایمنی در ساخت مدرسه می باشد.  از مهمترین عوامل تعیین کننده استقامت ساختمان مدارس، مصالح مورد استفاده در ساخت آن می باشد. این مصالح می بایست  از انواع دارای مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و حرارت باشد. باید از به کار بردن مصالح اشتعال پذیر مانند چوب و انواع کاغذ در نازک کاری خودداری شود.
با وقوع حوادث ناگوار در مدارس متعدد، والدین دانش اموزان همواره به دنبال مدرسه هایی هستند که مسئولان آن تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن محیط تحصیل فرزندشان می کنند. سقف کششی  کاملا ضد حریق می باشد، به این معنی که بر خلاف مصالح دیگر دردکوراسیون داخلی به دلیل داشتن متریال پی وی سی در سقف کششی لابل، شعله ور نمی شود و چکه نمی کند.
این مزیت سقف لابل موجب می شود از انتشار آتش به بقیه قسمت های ساختمان مدرسه جلوگیری شود. در چنین وضعیتی، هم پدر و مادر دانش آموزان آسوده خاطر هستند و مسئولان نیز مسئولیت خود را به خوبی انجام داده اند. مسئولین مدارس افرادی هستند که در برابر چنین حوادثی باید پاسخگو باشند، به همین دلیل توصیه ما استفاده از سقف کششی ضد اشتعال برای مدارس است.

بیشتر بخوانید  بهترین روش استفاده از رنگ سال 2018 در دکوراسیون داخلی_نوسادکور