نوسا دکور-سقف کشسان
13
مارس

سقف کشسان چیست و نکات کلیدی نصب سقف کشسان

سقف کشسان چیست؟

راه حل احتمالی شما برای بسیاری از مشکلات ، سیستم های سقف کشسان است که یک سقف کاملاً صاف بوده که ممکن است به عنصری برجسته و مهیج در طراحی داخلی خانه شما تبدیل شود. مطمئن باشید سقف کشسان شما هرگز ترک نخواهد خورد و کپک و گرد و غبار را جمع نمی کند. بر خلاف دیگر مدل های سقف اعم از کناف و گچ و غیره، سقف کشسان با گذشت زمان خرد نمی شود یا تغییر رنگ نمی دهد.

این یک نگرانی معمول است که نصب سقف کشسان ممکن است طولانی شود یا مانند انواع دیگر کارهای ساختمانی خرابکاری ایجاد کند. خبر خوب این است که ، نصب سقف کشسان اینگونه نیست!  کل مراحل فقط چند ساعت به طول می انجامد و به طور معمول هیچ زباله و گرد و غباری در اتاق باقی نمی گذارد.

 

در کدام اتاق ها می توان سقف های کششی را نصب کرد؟

سقف کشسان مدرن یک سیستم سقفی کاملاً همه کاره است که می تواند تقریباً با هر شکلی متناسب باشد و تقریباً در هر نوع اتاق نصب شود (ایده ای عالی برای سقف حمام) ، فقط چند مورد استثنا هستند.

توصیه نمی کنیم در موارد زیر سقف های کشسان نصب کنید:
• اتاقی در معرض سرما (40 درجه فارنهایت یا خنک تر).
• یک منطقه گرم مانند سونا ؛
• اتاقی که برای فعالیت بدنی در نظر گرفته شده و ممکن است به سقف کشسان آسیب برساند.
• بیشتر مکان های بیرونی.

به غیر از این ، می توانید تقریباً در هر جایی سیستم سقف کشسان نصب کنید. به عنوان مثال ، اگر در مکانی زندگی می کنید که دارای آب و هوای گرم در تمام طول سال است ، می توانید یک سقف کشسان را با خیال راحت در آلاچیق یا ایوان نصب کنید. همچنین ، سقف های کشسان را می توان به راحتی به صورت وسایل دکوراتیو متعدد و پیچیده در یک منطقه بزرگتر تحت پوشش قرار داد و یا جلوه های فوق العاده طراحی داخلی را به دست آورد.

آیا امکان چاپ تصویر روی سقف کشسان وجود دارد؟

سقف های کشسان گزینه های بسیار خوبی از جمله تصاویر چاپی را ارائه می دهند. این ویژگی فرصت های بی حد و حصر را برای صاحبان خانه های خلاق و طراحان داخلی حرفه ای ایجاد می کند. از الگوهای ساده گرفته تا تصاویر پیچیده برجسته و سایه ها ، از چاپ عکس های روشن و پر جنب و جوش گرفته تا اشکال خاص انتزاعی ، هر نوع تصویری که فکرش را بکنید می تواند روی غشای کشسان سقف چاپ شود و به فضای اتاق بیفزاید. ترکیب چاپ های تصویری با پوشش های کشسان سقف و سایر ویژگی ها مانند نورپردازی LED گزینه های طراحی بسیار خوبی را ارائه می دهد.

نوسا دکور-سقف کشسان

اگر سقف کشیده ای نصب کنم ، چقدر از ارتفاع اتاق موجود خود را از دست می دهم؟

به طور معمول ، یک سیستم سقف کشسان یک صرفه جویی کننده در فضای عالی است و فقط چند سانت از ارتفاع اتاق را اشغال می کند. با این حال ، برخی از ویژگی های مهندسی و لوازم خانگی ممکن است به طور قابل توجهی این رقم را افزایش دهد. قبل از نصب سقف کشسان هنگام تعیین ارتفاع سقف آینده ، بسته به نوع خاص راه اندازی و اثر مورد نظر ، باید وجود و محل قرارگیری سیستم ها و دستگاه های زیر را در نظر گرفت:

 • وسایل روشنایی
 • دهانه مجاری هوا
 • مجاری هوا و لوله ها
 • سیم کشی ولتاژ بالا
 • کابل های ضخیم یا چندتایی
 • ردیاب دود
 • آب پاش آتش
 • دوربین های نظارتی. در بیشتر موارد ، لوله ها و مجاری مهندسی فراتر از سقف سازه ای واقع شده اند و تاثیری بر ارتفاع نصب سقف کشسان ندارند. با این حال ، گاهی اوقات ، هدف از نصب سقف کشسان ، پوشاندن مجرای هوا یا لوله ها برای ظاهر دلپذیرتر است. در این حالت نصب ، فضای بیشتری را می طلبد. به همین ترتیب ، انواع خاصی از وسایل روشنایی و سایر لوازم ممکن است نیاز به نصب در سطح پایین تری داشته باشند.
بیشتر بخوانید  سقف کشسان لابل در تله کابین رامسر

چقدر طول می کشد تا سقف کشسان را نصب کنید؟

نصب سیستم سقف کشسان یک فرآیند ساده است که در مقایسه با سایر گزینه ها طولانی نمی شود. در واقع ، حتی یک مبتدی که با دستورالعمل های دقیق و ابزار صحیح ارائه می شود باید بتواند ظرف یک یا دو روز برای یک فضای متوسط ​​زندگی یک کار عالی انجام دهد ، در حالی که برای یک حرفه ای حدود 3 الی 5 ساعت طول می کشد. به همین دلیل نصب سقف کشسان سریع و آسان است ، بعید است که به کار طولانی نیاز داشته باشید.

آماده سازی سقف ساختاری (“واقعی”) مورد نیاز نیست.

کافی است تا دسترسی خوبی به دیوارها در سراسر محیط داشته باشید و مبلمان را با کاغذ یا پارچه بپوشانید تا اتاق را برای نصب آماده کنید.

روند کار با نصب مقاطع مسیر محیطی به دیوارها آغاز می شود. بقیه کار در واقع گرم کردن غشای سقف و جمع کردن لبه های آن به طور امن در مسیر است. بنابراین ما می خواهیم بگوییم ماهیت فرآیند نسبتاً ساده است. با این وجود توجه داشته باشید که فاکتورهای اضافی مانند وسایل روشنایی متعدد یا تنظیم سقف دو سطح ممکن است کار را به میزان قابل توجهی پیچیده کند و حتی بهترین نصب کنندگان حرفه ای را برای صرف وقت بیشتر در این پروژه نیاز دارد.

بهترین زمان برای نصب سقف کشیده شده در هنگام بازسازی در خانه چه زمانی است؟

اگر نصب سیستم سقف کشسان بخشی از یک پروژه بزرگتر برای بازسازی است ، مهم است که لحظه مناسب برای نصب سقف کشسان خود را تعیین کنید یا با درنظر گرفتن جوانب مثبت با افراد متخصص تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد. قاعده کار این است که وقتی تمام کارهای ساختمانی و بازسازی انجام شدند ، نصب سقف کشسان را شروع کنید. این یک روش عالی برای اطمینان از این است که غشای ظریف سقف به طور تصادفی با یک ابزار تیز یا یک قطعه از مواد ساختمانی آسیب نمی بیند. همچنین ، قبل از دعوت از نصب کننده های سقف ، تمام کارهای مربوط به دیوارها و سطح کف باید به پایان برسد ، در غیر این صورت نصب سقف کشسان به موازات کف و از زاویه سمت راست دیوارها ممکن است دشوار باشد. اگر چنین هستید برای پوشاندن دیوارها با مواد تزئینی یا کاربردی ، مانند کاغذ دیواری در اتاق خواب یا پنل های حمام ، این شما هستید که می توانید ابتدا انتخاب کنید و تصویب کنید که کدام کار را ابتدا پیمانکاران انجام دهند. با این حال ، هنگام نصب ابتدا تابلوها یا کاشی کاری ، ایده بسیار خوبی است که دوباره بررسی کنید که فضای خالی بین دیوار سازه ای و ردیف های بالای کاشی ها وجود ندارد.

چگونه می توان سقف کشسان را تمیز کرد؟

یکی از مزیت های اصلی سقف کشسان مدرن ، نگهداری ساده و آسان است. غشای کشیده سیستم سقف کاملاً  صاف است تا جایی که بازتابنده باشد. علاوه بر این ، در برابر کپک مقاوم است ، که باعث می شود سقف های کشیده شده یک انتخاب عالی برای حمام و با قاب بندی پیچیده ، برای استخرهای داخلی باشد. به همین دلایل ، تمیز کردن سقف کشسان به راحتی آب خوردن است.

بیشتر بخوانید  قیمت سقف کشسان

 

نوسا دکور-سقف کشسان

با این حال ، باید ملاحظات زیر را بخاطر بسپارید:

 • مگر اینکه سقف کشیده شده شما از طرح های لکه دار یا پاششی رنگ باشد ، دیگر نیازی به شستن آن نیست.
 • برای تمیز کردن سقف کشسان خود از اشیا جامد ، سطح ساینده یا برس ها استفاده نکنید.
 • از مواد شیمیایی سوزاننده یا حلال های قوی نمی توان برای تمیز کردن سقف کشسان استفاده کرد. استفاده از پارچه نرم با مایع ظرفشویی ملایم یا آب صابون گرم برای تمیز کردن خوب است. گرد و غبار را می توان با جارو برقی جمع کرد ، اما در این صورت باید بیشتر مراقب باشید تا سطح ظریف را سوراخ نکنید.

چه نوع سازه های روشنایی را می توان با سقف کشسان نصب کرد؟

سیستم های سقفی کشسان معاصر با طیف گسترده ای از وسایل و تنظیمات روشنایی سازگار هستند. ساده ترین گزینه های نصب ، مانند یک لوستر در مرکز یا چند کانون توجه ، حتی توسط علاقه مندان به این کار هم نیز قابل انجام است. در مورد محدودیت ها ، دو نکته مهم باید به خاطر سپرده شود:

الف) برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد غشا ، از لامپ های رشته ای بالای 50 وات استفاده نکنید.

ب) استفاده از یک منبع نور قدرتمند به سمت بالا و در ترکیب با سطح بازتابنده سقف کشسان منجر به ایجاد یک لکه بسیار روشن می شود که همیشه خوشایند نیست. اگر شما به یک نور قوی احتیاج دارید ، پوشاندن آن با یک دیفیوزر مناسب ممکن است پاسخ خوبی باشد. و استفاده از نورافکن های LED به جای لامپ های رشته ای با سقف های کشسان به خوبی کار می کند و از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی ایده بسیار خوبی است. اگر می خواهید با نصب کنندگان سقف کشسان حرفه ای تماس بگیرید ، گزینه های تنظیم روشنایی شما بسیار گسترده تر بوده و شامل موارد زیر است:

 • لوستر ، آویز یا کانون توجه
 • ترکیبی از نور محیط
 • نوار LED
 • فیبرهای نوری

آیا قبل از نصب سقف کشسان باید مبلمان را جابجا کنیم؟

به طور کلی ، نصب معمول سقف کشسان نتیجه ای سریع و شسته و رفته می دهد. از این گذشته ، پیچاندن مقاطع مسیر محیطی به دیوارها و گرم شدن غشا از کارهای ساختاری بسیار تمیزتر از نصب یک دیوار خشک یا نقاشی است. با این وجود ، دسترسی خوب به قسمت بالای دیوارها در اطراف اتاق یک نیاز مطلق است برای نصب سقف کشسان این بدان معناست که مبلمان احتمالاً باید از دیوارها دور شوند یا به طور کلی به طور موقت از اتاق خارج شوند.

ممکن است بپرسید که آیا ممکن است در هنگام نصب یک سطح مبلمان حساس به حرارت آسیب ببیند. پاسخ مثبت است ، اما این باعث نمی شود که مبلمان را بردارید. معمولاً کافی است سطوح حساس را با پارچه ای ضخیم به طور ایمن بپوشانید تا خراشیده نشوند یا بیش از حد گرم نشوند.

آیا تهیه سطح سقف برای نصب سقف کشیده شده ضروری است؟

آنچه که در مورد سیستم سقف کشسان واقعاً شگفت انگیز است این است که معمولاً انجام کار آماده سازی در سقف سازه ای (سقف “واقعی” در اتاق) قبل از نصب ضروری نیست. اگر سقف سازه ای کم و بیش تراز و در شرایط عملکردی مطلوبی باشد ، می توانید درست پیش بروید و شروع به نصب سقف کشسان کنید. موارد استثنا در این قانون ساده و به راحتی به خاطر سپرده می شوند.

بیشتر بخوانید  نورپردازی RGB در سقف کشسان_ نوسادکور

اول از همه ، اگر سقف بالای اتاق به طور مکرر نشت می کند یا در مورد یک ساختمان آپارتمانی ، همسایگان شما در طبقه بالا تمایل دارند آب را باز نگه دارند ما توصیه می کنیم قبل از شروع نصب سقف را تعمیر کنید یا با همسایگان خود صحبت کنید. اگرچه غشای پی وی سی سقف کشسان ضد آب است ، نشت های مکرر یا گسترده ممکن است باعث افتادگی و سایر اثرات نامطلوب شود.

در مرحله دوم ، بررسی ایده آل سقف سازه ای برای نشانه های ترک خوردگی گچ ، سیم های شل و موارد دیگر از ایده های عالی است. اگر می توانید مواردی از این دست را تشخیص دهید ، بهتر است قبل از نصب ، سقف سازه را تعمیر کنید.

آیا یک سقف کشیده آسیب می بیند؟ چه اتفاقی می افتد اگر این اتفاق بیفتد؟

غشای پی وی سی که عنصر اصلی سیستم سقف کششی مدرن است ، نازک و ظریف است. به همین دلیل است که ما خواستار بررسی دقیق محیط اطراف قبل از نصب سقف کشسان هستیم. به طور خاص ، باید از خود بپرسید که چگونه می خواهید از اتاقی که سقف کشسان در آن نصب می شود استفاده کنید. سایر مواردی که باید مراقب آنها باشید شامل مواد شیمیایی سخت هستند که می توانند به طور تصادفی بر روی سطح پاشیده شوند یا برای تمیز کردن سقف و قرار گرفتن در معرض دما و رطوبت شدید استفاده می شود.

در صورت آسیب دیدگی ، به احتمال زیاد سقف کشسان شما باید کلا تعویض شود. با این حال ، در برخی شرایط تعمیر آن امکان پذیر است. یک ترک یا سوراخ کوچک ممکن است با چسب وصله شود و روی آن رنگ آمیزی شود ، اما برای رفع مشکل جدی تر باید با نصب کننده های حرفه ای خود تماس بگیرید یا پیام دهید تا آنها برنامه شما را تأیید کنند یا کار دیگری انجام دهند.

به جرات می توان گفت که سقف کشسان ، مدرن ترین پدیده در دکوراسیون و طراحی داخلی می باشد. سقف کشسان یکی از انواع سقف کاذب است که متریال اصلی آن نوعی پارچه با قابلیت کشسان از جنس پی وی سی است که دارای مزیت های بیشماری نسبت به انواع سقف های دیگر است. سقف کشسان لابل را می توان به تنهایی یا به صورت ترکیبی با دیگر انواع سقف کاذب از جمله کناف در محیط های مسکونی , تجاری , اداری و تفریحی نصب کرد.
نمونه کارهای اجرا شده در سازمان ها و سالن های کنفرانس و مراکز درمانی، تجاری و تفریحی از جمله تولید و اجرا سقف سالن همایش وزارت کشور، هتل های مجلل مانند هتل درویشی ، هتل ارم ، هتل شرکت نفت و … خود گواه کیفیت و منحصر به فرد بودن سقف کشسان ارائه شده توسط نوسادکور می باشد. نورپردازی در سقف کشسان بسته به نوع و جنس پارچه سقف و محل نصب سقف به روش های مختلفی صورت می گیرد، این قابلیت زیبایی این نوع سقف را چندین برابر می کند.
سقف کشسان لابل علاوه بر زیبایی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را برای هر محیطی مناسب می نماید. برای مثال خاصیت آنتی باکتریال سقف کشسان به همراه سیستم نورپردازی مدرن، این متریال را به بهترین پوشش سقف برای اتاق عمل ، مراکز درمانی ، بیمارستان ها ، مطب پزشکان و … تبدیل کرده است. همچنین به دلیل ضد آب و ضد رطوبت بودن در کنار نورپردازی زیبای فیبر نوری و کریستال، سقف کشسان را تبدیل به پوشش دکوراتیو مناسبی برای محیط های مرطوب همچون سقف استخرها، سونا و جکوزی می کند.