سقف کشسان

دریچه ای به زیبایی
کشسان نوسادکور 1

سقف کشسان؛
نوآوری در ساختمان‌های مدرن

رویکرد نوگرایی و استقبال بالای خانواده صنعت ساختمان از محصولات و خدمات جدید توأم با رشد تکنولوژی باعث شده تا در سال‌های اخیر شاهد تولید و ارائه محصولات بسیار متنوع و متفاوت باشیم.
از جمله این محصولات می­توان به «سقف کشسان» به‌عنوان پدیده­ای جدید در بخش سقف کاذب اشاره کرد. باوجود اینکه بیش از 40 سال از ابداع این نوع سقف می ­گذرد ولی در چند سال اخیر مزایای رقابتی و ویژگی­های سقف کشسان باعث شده تا در بسیاری از کشورها به‌طور گسترده در ساخت و سازهای مختلف به کار برود.

تصویر ویدئو سقف کشسان نوسادکور

مزایای سقف کشسان به روایت تصویر

خصوصیات برجسته ­ای چون وزن بسیار پایین، فرم­  پذیری، قابلیت چاپ، ضد آب و رطوبت و… فرصت های متعددی را برای طراحان، مهندسان و کارفرمایان فراهم کرده است. از سوی دیگر تنوع محصولات و قابلیت­های بالای آن امکان سازگاری و تطابق با انواع سبک­های معماری را میسر می­ سازد.

سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان لابل نوعی سقف کاذب است که بر خلاف سقف‌ها و بسیاری از مصالح رایج ، شبیه پارچه یا نایلون ماهیت نرم و کاملاً شکل‌پذیری دارد.
این لایه بسیار نازک با ضخامتی حدود ۲۰ تا ۳۰ میکرون یعنی ۰.۲ تا ۰.۳ میلیمتر ظاهری شبیه پارچه یا نایلون دارد که از ۹۰% مواد پی وی سی PVC و حدود ۱۰% پلاستی­ سایزر و افزودنی تشکیل یافته. مهم ترین خاصیت و قابلیت رفتاری این لایه یا فیلم امکان کشش تا حدود ۱۰۰% است! به عبارتی در محیط آزمایشگاهی ابعاد این متریال امکان ازدیاد طول تا دو برابر ابعاد اولیه را تحت حرارت و کشش دارا می باشند.

تصویر سقف کشسان نوسادکور

سقف کشسان انتخابی هوشمند

تولید با بهترین قیمت

تولید سقف کشسان با بهترین قیمت

طراحی ایده شما

طراحی دقیق برابر ایده ذهنی مشتری

بسته بندی

بسته بندی ایمن و استاندارد

سقف کشسان انتخابی هوشمند نوسادکور

مشاوره رایگان

مشاوره گروه نوسا در تمام طول پروژه

ارسال سریع

ارسال سریع با استفاده از روش های متنوع

چاپ فوق العاده

چاپ با کیفیت با دستگاه چپ عرض ۵ متر

تولید با بهترین قیمت

تولید سقف کشسان با بهترین قیمت

طراحی ایده شما

طراحی دقیق برابر ایده ذهنی مشتری

بسته بندی

بسته بندی ایمن و استاندارد

سقف کشسان انتخابی هوشمند نوسادکور

مشاوره رایگان

مشاوره گروه نوسا در تمام طول پروژه

ارسال سریع

ارسال سریع با استفاده از روش های متنوع

چاپ فوق العاده

چاپ با کیفیت با دستگاه چپ عرض ۵ متر

تصویر پس زمینه محتوا
آیکون ستاره
آیکون ستاره
آیکون ستاره

برخی خصوصیات رفتاری ممتاز این سقف‌ها عبارت‌اند از:

خاصیت کشسانی ناشی از وجود ماده پلاستی سایزر.
وزن بسیار پایین ناشی از ضخامت فوق العاده کم و ناچیز.
خاصیت آنتی باکتریال و ضد قارچ به واسطه وجود زینک اکساید.
قابلیت ضد اشتعال (non flammable) و نسوز بودن ناشی از وجود کلر در ترکیبات آن.

آیکون ستاره
آیکون ستاره
آیکون ستاره

نمونه کار سقف کشسان

پروژه اجرای سقف کشسان تالا پذیرایی
سال اجرا : شهریور 1399
مشاهده تصاویر پروژه
پروژه اجرای سقف کشسان تالا پذیرایی
سال اجرا : شهریور 1399
مشاهده تصاویر پروژه
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

موارد کاربرد سقف کشسان:

خصوصیات متعدد ظاهری و رفتاری سقف‌های کشسان لابل باعث شده تا با اطمینان گفت که این نوع سقف کاذب تقریباً نه‌تنها هیچ محدودیتی برای استفاده و نصب در فضاهای متعارف مسکونی، تجاری، اداری و… نداشته بلکه توانسته با ویژگی‌های خود فرصت‌ها و قابلیت‌های جدیدی را برای سقف و فضاها ایجاد کند.
خصوصیات ویژه­ای چون امکان چاپ، نورپردازی، ضد آب، نور گذر، آنتی‌باکتریال و غیره… از جمله مهم­ترین قابلیت­هایی است که باعث شده در سال‌های اخیر شاهد کاربرد بسیار گسترده از سقف لابل در فضاهای تجاری، سالن­ها، استخر، مسکونی خصوصاً آشپزخانه، سرویس و حمام باشیم. سقف‌هایی که زیبایی و عملکرد محیط خود را کاملاً تحت‌تأثیر قرار داده و توانسته ضمن ارتقای انتظارات و توقعات کارفرمایان و مهندسین، خلق فضایی متفاوت را رقم زند.
محدودیت نوع و تنوع کمتر متریال سقف کشسان و تکنولوژی در سال‌های قبل باعث گردیده تا این سقف عموماً به‌عنوان مصالحی خیلی لوکس و گران‌قیمت مطرح و در ذهن دست‌اندرکاران صنعت ساختمان جا بیفتد.

این در حالی است که ارتقای تکنولوژی ساخت و تنوع متریال کشسان در سال‌های اخیر باعث گردید دامنه کاربرد و استفاده از سقف کشسان گسترش قابل‌توجهی یابد به‌طوری‌که در حال حاضر تنوع قیمت برخی از انواع این سقف در محدوده سقف‌های معمولی و ارزان هم قرار می­گیرد.
باید توجه داشت که گستره ویژگی­ها توأم با تنوع قیمت سقف کشسان لابل به‌راحتی امکان جایگزینی متریال مات را به‌جای گچ بری‌های رایج فراهم ساخته و ضمن رقابت قیمت و توجیه اقتصادی مزایایی چون سبکی، سرعت بالا، عدم نیاز به بتونه ماستیک و نقاشی را نیز به ارمغان خواهد داشت.

انواع سقف کشسان:

سقف کشسان لابل باتوجه‌به بافت و مواد تشکیل‌دهنده و نیز خصوصیات ظاهری و رفتاری دارای تنوع بالایی هستند.

این تنوع ضمن تعدد در ظاهر و نمونه پروژه ­ها، باعث گستردگی کاربرد و قیمت سقف­ها شده و فرصت­ها و قابلیت­های متنوعی را پیشروی طراحان، معماران و کارفرمایان صنعت ساخت‌وساز و حتی مشتریانی که با هدف بازسازی فضا و ساختمان خود به طور موقت و محدود وارد این حوزه می ­شوند قرار داده است.
برخی از رایج‌ترین این متریال در ادامه معرفی شده­ اند.

سقف لابل مات:

سقف­ مات با ظاهری غیر براق (مات) و بافت (Texture) خاص از جمله ساده ترین، پرکاربردترین و ارزانترین سقف­های لابل است.
این سقف امکان چاپ هر نوع طرح را داراست حدود 50% نورگذر بوده و به واسطه قیمت پایین و سهولت نصب و اجرای در کنار سایر مزایای سقف لابل به عنوان جایگزین و رقیب جدی برای کلیه سقف­ های کاذب رایج خصوصا پنل های گچی (کناف) و گچ­کاری با رابیتس محسوب   می ­شوند.

  • عدم نیاز به بتونه و ماستیک
  • عدم نیاز به نقاشی و رنگ‌آمیزی
  • قابلیت تحمل تغییر شکل و نشست­های سازه­ و ساختمان
  • عدم ترک‌خوردگی و پوسته ­شدن
  • عدم نیاز به شاسی‌کشی و اجزاء سازه­ای
  • قیمت کاملاً قابل‌رقابتی با سایر سقف ­های کاذب
  • گارانتی ۱۲ساله
  • سرعت بالای اجرا
  • وزن بسیار کم
سقف لابل مات نوسادکور

از جمله مهم­ترین عوامل رقابت سقف مات لابل  با سقف کناف و رابیتس و تایل و شبکه محسوب شده و در حال حاضر به‌عنوان رقیبی سرسخت امکان اجرای سقف لابل را در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی در مقیاس­ های کوچک تا بزرگ و انبوه‌سازی را میسر ساخته است.
در بخش نمونه پروژه ­ها می­ توانید تصاویر متعددی از پروژه­ های اجرا شده سقف لابل مات توسط نوسادکور را مشاهده نمایید.

سقف لابل ساتن:

سقف­ لابل ساتن با سطحی غیر براق و صاف و بدون بافت (Texture) یکی از بهترین گزینه­ های موجود سقف لابل برای چاپ است. این سقف نیز امکان چاپ هر نوع طرح را داراست و حدود 60 نور را از خود عبور می­دهد.
قابلیت چاپ آن هم باکیفیت بسیار بالا، به طور یکپارچه در ابعاد بزرگ با امکان نور بک­لایت از مهم­ترین و بارزترین ویژگی­های سقف کشسان لابل است. این مزیت رقابتی از جمله قابلیت­های مورد استقبال مشتریان و طراحان سقف لابل خصوصاً در چند سال اخیر  محسوب می ­گردد.

تطابق رنگ و طرح با محیط، نوع کاربری و شکل و فرم فضا نتایج شگفت ­انگیز و خارق ­العاده ­ای رو در پی داشته و باعث پیدایش گزینه­ های متعدد و متنوعی برای معماران و کارفرمایان صنعت ساختمان شده است.
بسیاری از تصاویر موجود در بخش پروژه ­های سایت حاصل به‌کارگیری متریال لابل ساتن توسط تیم ­های طراحی و اجرای نوسادکور است که سال­ها زینت‌بخش فضای مشتریان عزیز ما خواهد بود.
در بخش آلبوم طرح­های چاپی می‌توانید بخشی از تصاویر باکیفیت و مناسب جهت چاپ روی متریال لابل ساتن در دسته ­های موضوعی مختلف از جمله طبیعت، آسمان، انتزاعی، دریا،  کودک و… غیره را مشاهده و انتخاب نمایید.
ضمناً امکان چاپ هرگونه تصاویر باکیفیت بالا که توسط مشتری ارائه شده و یا از مراجع و منابع معتبر داخلی یا خارجی از جمله Freepik.com ، shutterstock.com و غیره… نیز به‌راحتی وجود دارد. کافی است برای این منظور با واحد طراحی نوسادکور مشاوره کنید.

سقف لابل لاکر (آینه ای):

سطح براق و آینه ­ای با قابلیت انعکاس نور و فضا از جمله متفاوت­  ترین متریال و خصوصیات سقف کشسان لابل است که با تنوع رنگ بالا و نیز قابلیت چاپ، خالق آثاری بدیع و کاملاً متفاوت نسبت به سقف­ های موجود شده است.
این سقف با ضخامت حدود 30 میکرون (0.3 میلیمتر) و قابلیت عبور حدود 20 تا 25 درصد نور از جمله ضخیم ­­ترین و مقاوم ­ترین سقف­ های کشسان لابل می­ باشد. در بسیاری از فضاها ترکیب این سقف با سایر سقف ­های لابل خصوصا سقف لابل ترنسپرنت فضایی جذاب، دل نشین و متفاوتی را به وجود آورده است.

از مهم­ترین نتایج حاصل از به‌کارگیری این سقف می ­توان به انعکاس نور و فضا در سطح سقف (همچون آینه) اشاره کرد که می­تواند ضمن افزایش عمق بیشتر و بزرگ و متفاوت جلوه نمودن محیط، در ترکیب با نورپردازی  مناسب مناظری جذاب و خیره ­کننده را به وجود آورد.
ترکیب سقف لابل لاکر خصوصاً تیره‌رنگ و مشکی با نورپردازی فیبر نوری طرف‌داران بسیاری داشته و در محیط­های آرام همچون اتاق‌خواب، راهرو، لابی، استخر و غیره… میهمان چشمان زیبابین مشتریان نوسادکور باشد و کانسپتی جذاب برای طراحان و معماران.

سقف لابل لاکر نوسادکور

سقف لابل ترنسپرنت (شفاف):

سقف لابل شفاف نوسادکور

از دیگر سقف­های جذاب و پرمتقاضی در پروژه‌های نوسادکور می ­توان به سقف لابل ترنسپرنت اشاره نمود. این سقف با بیشترین خاصیت نورگیری (تا حدود 80 درصد) به موضوع خوبی برای سقف­های کاملاً روشن با نور پس‌زمینه (بک‌لایت) تبدیل شده است.
سقف ترنسپرنت با بهره ­گیری از نورپردازی یکدست و حرفه­ای در پشت خود به‌صورت یک منبع نوری مسطح و گسترده با ابعاد بزرگ و وسیع مطرح است که می­ تواند ضمن تأمین نور بسیار بالا و یکنواخت در تراز سقف با هر شکل و هندسه، فضایی متفاوت و خاص را ایجاد نماید.

قابلیت منحصربه‌فردی که به طور روزافزون مورد استقبال بسیاری از معماران و طراحان خصوصاً با سبک مینیمال قرار گرفته است.
این سقف با ضخامتی حدود 18 تا 20 میکرون (0.2 میلیمتر) نازک ترین سقف کشسان لابل محسوب شده و کلیه مراحل زیرسازی، نورپردازی و نصب آن مستلزم بکارگیری دقت و حساسیت بسیار بالایی توسط کلیه واحدهای نوسادکور از طراحی تا اجرا می ­باشد.
شایان‌ذکر است لابل ترنسپرنت از مهم‌ترین متریال مورد استفاده در لوسترهای مدرن دپارتمان نورپردازی گروه مهندسی نوسا، نوسالایت است.
گروه مهندسی نوسا با تیمی مجرب و حرفه­ای از مهندسی طراح و مجری برای اولین‌بار در کشور موفق به طراحی و تولید لوسترهای مدرن و خلق محصولاتی کاملاً انحصاری و جدید شده است که نمونه آثار و پروژه­ های این دپارتمان از بخش نوسالایت سایت نوسادکور قابل‌مشاهده و پیگیری هستند.

سقف لابل برلیانت:

برلیانت نیز از جمله متریال سقف کشسان لابل با سطحی براق و قابلیت انعکاس و درخشندگی متالیک تصویری محو از نور و فضای موجود مشابه سطوح فلزی براق، نمایی زیبا و متفاوت را به وجود می ­آورد.
این سقف با ضخامتی نسبتاً بالا مشابه لاکر در دورنگ نقره‌ای و طلایی وجود داشته و به‌تنهایی یا در ترکیب با سایر متریال لابل و در کنار نورپردازی مناسب می­تواند خالق مناظری زیبا در فضاها باشد.

سقف لابل برلیانت نوسادکور

سقف لابل گلگسی:

سقف گلکسی در واقع سطحی براق و مشابه لاکر با نقاطی طلایی مشابه اکلیل در سطح خود است که زیبایی خاص خود را داشته و می ­تواند گزینه مناسبی برای فضاهای محدود و خصوصاً سقف­هایی بافاصله کم از دید ناظر (ارتفاع زیر 3 متر) مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی باشد.
این سقف دارای بیشترین ضخامت (حدود 28 تا 32 میکرون) بوده و دارای تنوع رنگ مطابق جدول زیر می ­باشد.

تنوع رنگ سقف لابل گلگسی نوسادکور