نوسا دکور-قیمت سقف کشسان
12
ژانویه

قیمت سقف کشسان

سقف کشسان

سقف کشسان نوعی سقف کاذب است که در آن از مواد ارتجاعی و متریال PVC استفاده می شود. میتوان سقف کشسان را از مدرنترین انواع سقف کاذب دانست که با تکنولوژی گرمادهی با پارچه، طرح و نقشهای زیبایی را روی سقف منازل و ساختمانهای اداری یا تجاری ایجاد کرد. اگر قصد خرید این نوع سقف کاذب را دارید متن زیر را از دست ندهید تا به قیمت های سقف کشسان پی ببریم که  آیا سقف کشسان ارزشی  برای تزئین خانه  دارد؟ چه نوع دیوار هایی را با چه نوع سقف کشسانی میتوانیم تزئین کنیم و قیمت هر نوع سقف کشسان چقدر است؟

قیمت سقف کشسان

یکی از مهم ترین سوالاتی که هر شخص در هنگام خرید متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی مطرح میکند میزان قیمت و ارزش گذاری آن متریال است درباره ی قیمت سقف کاذب کشسان باید صادقانه خدمت شما دوست گرامی عرض کرد که نسبت به انواع دیگر سقف کاذب دارای میزان قیمت بالاتری است و دلیل تفاوت قیمت سقف کاذب کشسان با انواع دیگر سقف کاذب موجود در بازار به علت با کیفیت تر بودن و همچنین قابلیت های بی شماری است که در مقایسه با انواع یگر سقف کاذب دارد. بنابراین شما نیز پس از مشاهده سقف کاذب کشسان و اطلاع درباره ی مواد اولیه به همین نتیجه خواهید رسید که تفاوت سقف کشسان با متریال های دیگر منطقی و بجا است. در نکته مهم باید اشاره کنیم که به جهت اینکه بعضی از متریال وارد کشور می شود متاسفانه دستخوش قیمت های ارزی و ریالی می شود و معمولا به جهت نوسانات اخیر قیمت ها به صورت متداول نیست و جهت داشتن قیمت مناسب، حتما با شرکت در ارتباط باشید.

اولین قدم در محاسبه قیمت سقف کشسان برآورد مساحت مستطیل محیط شده سقف با توجه به تعرفه هرکدام از انواع سقف کششی باشد. سپس یک پروفیل آلومینیومی دور تا دور محیط سقف را احاطه می کند که محاسبه متراژ آن، آیتم دوم در برآورد قیمت سقف کشسان می باشد.

آیتم دیگر محاسبه هزینه دستمزد نصب سقف کشسان می باشد که به عواملی از قبیل نوع سقف یا دیوار سازه ای پشت کار ( کناف، رابیتس گچ، رابیتس سیمان، چوب، کاشی و … ) ، ارتفاع کف تا محل مورد نظر نصب سقف کاذب کشسان، نوع نورپردازی مورد انتخاب کارفرما و خاص بودن فرم هندسی سقف یا دیوار مورد نظر بستگی دارد.

بیشتر بخوانید  با استفاده از سقف کشسان از محیط زیست محافظت کنید_نوسادکور

چه مزایایی سبب شده تا سقف کشسان به مراتب گران تر از سایر سقف های کاذب باشد؟

معلق بودن سقف کشسان و عدم احتیاج به هر نوع آویز از سقف اولیه

نصب سریع در بازه زمانی کوتاه

عدم احتیاج به بنایی و یا تخریب و بازسازی

دیده نشدن تاسیسات انجام شده

مهیا کردن قابلیت طراحی نو و مدرن

سبک وزن و نسوز

کارکرد صحیح در حین وقوع زلزله با بهرمندی از خاصیت ارتجاعی

امکان نظافت و شست و شوی راحت

تنوع در نقش و رنگ با مواد های گوناگون

عایق صوت و نم

امکان پوشش سقف محیط های بزرگ به صورت یکدست

پارچه از جنس PVC تولید کشور فرانسه، بلژیک و اکراین

دارای دو عرض پارچه PVC سه ونیم متره و 5 ونیم متره

دارای ضمانت

نوسا دکور-قیمت سقف کشسان

پارامتر های موثر در سقف کشسان

مشخص کردن قیمت هر متر سقف کششی در تهران جزء آن گروه از سرویس ها و محصولاتی نیست که شما در برابر دریافت یک پکیج از پیش مشخص شده یا یک مبلغ از پیش تعیین شده را پرداخت نمائید. رنج قیمت هر متر سقف مجازی برای هر محیط و بسته به خصوصیات و شاخصه های آن تعیین میگردد.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت سقف کشسان موثر هستند. نوع پارچه، نورپردازی ، تجهیزات نصب و نوع اجرای سقف کشسان مواردی هستند که قیمت هر متر سقف کشسان را تعیین می کنند.

شرکت های زیادی هستند که ممکن است لیست قیمت سقف کشسان را در اختیار شما قرار دهند اما تعیین قیمت تمام شده سقف کشسان نیاز به محاسبه دقیق کارشناسان متخصص در این حوزه دارد. برای مثال قیمت سقف چاپی با قیمت سقف لاکر و قیمت سقف آسمان مجازی متفاوت است. این تفاوت در قیمت سقف کشسان به دلیل جنس مختلف سقف های کشسان، نورپردازی های متفاوت و نحوه اجرای سقف کشسان است.

پارامتر ها :

سازه های چند لایه ای

ویژگی ارتجاعی و انعطاف پذیری مواد استفاده شده در سقوف مجازی ، به ما این امکان را خواهد داد که اقدام به طراحی و نصب سقف ها های چند سطحی نماییم. در این گروه از پروژه ها ، بسته به حجم پروژه و خصوصیات اجرایی آن احتمال دارد به چندین روز زمان احتیاج باشد. از طرفی دیگر نرخ قیمت هر متر سقف کششی و هزینه ی اجرای آن هم 2 تا 3 برابر حالت های معمولی و ساده است.

بیشتر بخوانید  نوسادکور_علت محبوبیت سقف کشسان چیست ؟

جنس و درجه کیفیت پارچه سقف کاذب

یکی از عوامل مهم دیگر در تعیین نرخ قیمت هر متر سقف کشسان، اندازه ی به کارگیری از پارچه های PVC و ساختار آن می باشد؛ یعنی فضای مورد نظر و نیز کاربری آن در این موضوع موثر است. اگرچه درصورتی که فقط بین مواردی شکل هندسی سقف اولیه در آنها بصورت مربع و مستطیل باشد بخواهیم قیمت ها را مقایسه کنیم. در سایر مواد که فضای موردنظر بیش از 4 کنج داشته باشد، منحنی دار باشد، نقاط روشنایی بسیاری داشته باشد، قطعا هزینه و زمان آماده سازی را در مقایسه با یک اتاق ساده نیز افزایش می دهد.

وجود یا عدم وجود سیستم تهویه

برای نصب تجهیزات جانبی همانند تهویه، فن، حسگر ها و دستگاه اطفاء آتش، روزنه های ونت، نیاز است تا امور زیر ساختی و لوازم جانبی تخصصی و نیز زمان بیشتری صرف شود که باعث افزایش هزینه نصب سقف کشسان می گردد.

تعداد گوشه ها

فرض کنید میخواهیم در یک فضا با مساحت 20 مترمربع سقفی را نصب کنیم. اگر این سقف 4 گوشه داشته باشد، 4 ساعت زمان برای نصب نیاز است. اگر تعداد گوشه ها 8 تا باشد، 2 برابر زمان قبلی (8 ساعت) زمان نیاز داریم! لذا هرچه تعداد گوشه های سقف بیشتر باشد، قیمت تمام شده بیشتر است.

انجنا ها و زوایای خاص

زوایای خاص، نیازمند برشکاری های ویژه به کمک تجهیزات مخصوص اند. نمونه ای از سقفی با انحنا و زوایا را در شکل 1 مشاهده میکنید. از طرف دیگر نصب آنها نیز دشوار تر و نیازمند تایم طولانی تری است. لذا هرچه زوایا و ظریف کاری های باریسول زیادتر باشد، تعرفه نهایی زیادتر است.

نوسا دکور-قیمت سقف کشسان

ویژگی های بصری سقف کشسان (طرح های 3 بعدی، چاپی و …) : اگر مایل نیستید برای سقف چند سطحی پول زیادی بپردازید از طرفی طرفدار سادگی نیستید، این سقف کشسان مخصوص شماست. قیمت آن به اندازه، کیفیت، پیچیدگی و نصب آن بستگی دارد. نکته ی جالب توجه این است که هزینه تمام شده در مقایسه با سقف چند سطحی، کمتر است. در عوض جلوه ای زیبا به پذیرایی شما خواهد داد و کیف پولتان را پر نگه میدارد. برای مثال استفاده از سقف کشسان پرینتی برای اتاق خواب جذاب خواهد بود.

بیشتر بخوانید  سقف کشسان لابل

بازدید میدانی کارشناس از قضای مورد استفاده

بیشتر شرکت ها خدمات مشاوره آنلاین یا تلفنی به شما ارائه می دهند. اطلاعاتی می گیرند و با توجه به طرحی که انتخاب می کنید، قیمتی حدودی به شما می دهند. شرکت های حرفه ای، فردی را می فرستند از نزدیک فضا را بررسی کند. این شخص متخصص، توصیحات دقیقی را درباره زمان نصب، هزینه و … خدمت شما ارائه می کند. هزینه ای که این شخص پس از دیدار حضوری از مکان اعلام می کند، بسیار نزدیک به قیمت اصلی است. در صورتی که به هر دلیلی از سفارش سقف کشسان منصرف شوید، هزینه ای بابت این مشاوره پرداخت نمیکنید. البته در صورتی که شما خارج از محدوده سرویس دهی باشید، می بایست هزینه جابجایی مهندس را بپدازید!

متراژ محیط و حجم پروژه جهت نصب سقف کشسان

متراژمورد استفاده در سقف کشسان مسئله ای است  که در نظر گرفتن آن رابطه مستقیمی با متراژ سقف کشسان دارد هزینه در نظر گرفته شده برای سقف و سلیقه شخص کارفرما است . در این خصوص می توان متراژ سقف کشسان را از حتی نیم سانتی متر تا هزاران متر در نظر گرفت. متراژ بالا در کیفیت و کارایی سقف کشسان تغییری ایجاد نمی کند .

سقف کشسان را می توان در متراژهای پایین به صورت خطی و یا اشکال دایره ای نصب کرد . آن را می توان در متراژهای بسیار بالا به صورت یکپارچه و بدون خط جوش در طول اجرا کرد . عرض سقف های لابل تا 5.30 متر بدون جوش قابل نصب است . بر خلاف اکثر انواع سقف کاذب ، برای نصب سقف کشسان در متراژ بالا نیازی به زیرسازی و گچبری سقف نیست .

پاسخ سوال حداقل و حداکثر میزان استفاده از سقف کشسان در یک محیط چقدر است می تواند این باشد که محدودیتی در اندازه سقف برای افراد وجود ندارد . چند نکته مهم نیز در انتخاب افراد برای متراژ سقف کشسان دخیل است. باید این را در نظر گرفت که تهیه متریال سقف مانند پنل های گچی، کناف و … برای نصب در متراژهای بالا فرآیندی بسیار زمان بر و پر دردسر است. اما برای پیشبرد هرچه سریعتر نصب سقف، می توان از سقف های کشسان استفاده کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن تولید، ارسال و نصب می شود.